News & info
...czyli strona z nowościami i mało znanymi faktami głównie ze świata IT, ale nie tylko
Dział ten powstał z dwóch zasadniczych powodów.
 1. Z racji moich dosyć szerokich zainteresowań w moje ręce trafia często różny materiał, który pozwala spojrzeć na pewne zagadnienia zupełnie z innej perspektywy. W większości są to informacje z zakresu IT, ale nie tylko.
 2. Często denerwuje mnie jak ludzie z pełnym przekonaniem powtarzają bez zastanowienia zasłyszane dyrdymały o rzeczach powszechnie uważanych za prawdziwe, które jednak takie nie są. I mam ochotę uświadamiać ludziom ich niewiedzę, dać im trochę do myślenia a przynajmniej spowodować aby mnie nie denerwowali.
Ponieważ dane w Internecie cechują się dużą niezależnością, więc lubią się pojawiać a szczególnie znikać wtedy gdy są najbardziej potrzebne. Z tego też powodu zdecydowałem się zamieścić lokalne kopie. Zawsze odsyłam jednak najpierw do wersji oryginalnej a dopiero w razie niepowodzenia, do kopii.
 1. Newsy
  1. Andrea Di Blas, Tim Kaldewey, ,,Data Monster. Why graphicsprocessors will transform database processing'', IEEE Spectrum 2009-09, s. 42-47 Part 1 Part 2 Part 3 Part 4 Part 5
  2. Sally Adee, ,,IBM Unveils a New Brain Simulator. A big step forward in a project that aims for thinking chips'', IEEE Spectrum Tech Alert, 2009-11-19
  3. Next Generation CUDA Architecture, Code Named Fermi
 2. Programowanie
 3. Co mnie denerwuje
  1. Bezsensownie parkujący ludzie.
  2. WiFi jest skrótem od ,,Wireless Fidelity''. Nie, nie jest.
  3. Materiał 1 Materiał 2 Materiał 3 Materiał 4
  4. Jak słysze, że ktoś mówi z dumą w głosie: Wszystko jest dobrze. To zostało wyliczone komputerowo! to uciekam gdzie pieprz rośnie. Owszem, komputer może liczyć poprawnie, ale zwykle tego nie robi!!! I zwykle to programista za to odpowiadamy, ale tak samo zwykle nie zdaje sobie z tego sprawy!!! Proszę to przeczytać i zapamiętać...
   • David Goldberg, ,,What Every Scientist Should Know About Floating-Point Arithmetic'', klasyka tematu (web, local)
   • William Kahan, ,,How Java's Floating-Point Hurts Everyone Everywhere'', klasyka tematu (web, local)
   • Brian Goetz (brian@quiotix.com), Principal Consultant, Quiotix Corp, ,,Java theory and practice: Where's your point? Tricks and traps with floating point and decimal numbers'' (web, local)
   • Robert Nielsen, ,,Make cents with BigDecimal. Write Java programs to calculate and format currency'', JavaWorld.com, 06/01/01 (web, local)
   • Na zakończenie odsyłam do materiałów mojego autorstwa (fpn.pdf)
  5. Kim jest Haker? W większości przypadków kompletnie wypaczone zostaje znaczenie tego określenia
 4. Kultura IT
 5. Inne
  1. BHP
  2. Filmiki