Moje myśli


Moje myśli... Coś co pojawia się nie wiadomo skąd. Często są błyskawicznym podsumowaniem chwili. Tak też należy je traktować. Nie do końca jest to zapis bezwzględnego stanu mojej psychiki/ducha. Bywa, że są one nacechowane pewnymi emocjami wynikającymi z minionych wydarzeń. Tak, czy inaczej staram się aby zamieścić tutaj te myśli z którymi się utożsamiam, które odzwierciedlają moje duchowe ja - coś co czuje, o czym myśle.

Ze względu na ułomność drukowanego przekazu, naturalne jest, że w kilku wyrazach trudno precyzyjnie oddać to co się myśli. Zresztą nie mam nawet takich ambicji. Bardziej zależy mi na tym, aby to co piszę skłoniło kogoś do refleksji nad czymś, tak jak i mnie skłoniło, czego efektem są poniższe myśli, pytania i refleksje.

Zmieniłem lekko konwencje na stronie. Od tej pory komentarze nie będą pojawiały się natychmiast, ale będą dopisywane przeze mnie w odpowiednim miejscu. Stąd proszę się nie dziwiwć, że czyjś komentarz pojawi się dopiero po kilku dniach. Z założenia mam zamiar umieszczeć wszystkie komentarze bez względu na to czy się z nimi zgadzam czy nie.

Za każdym razem testuję stronę na kilku przeglądarkach i umieszczam ją wtedy gdy uznam, że jest OK. Sam się jednak kiedyś przeraziłem, gdy zobaczyłem jak wygląda ona w IE innej wersji niż posiadana przeze mnie. Dlatego prosze o informację, gdy ktoś stwierdzi, że strona mi się rozlazła :)

Aby wyświetlić komentarze trzeba kliknąć na napisie ,,Pokaż komentarze'' ;)


MyślCzy wciąż czegoś w życiu szukasz? Po co? Zamiast żyć, Ty wciąż szukasz... A może zamiast szukać zacznij żyć. Wtedy zobaczysz, że to czego szukasz jest tuż obok Ciebie. Zawsze było...
2007-05-24
Pokaż komentarze (0)
MyślAlways look on the bright side of life. ZAWSZE!!!
2007-05-23
Pokaż komentarze (1) ostatni wpis: 2007-11-08 13:17:09
PytanieZupełnie z innej beczki.

Dlaczego nie robią niebieskich papierów toaletowych? Jest biały, szary, żółty i różowy... A ja potrzebuje niebieski!
2007-05-17
Pokaż komentarze (2) ostatni wpis: 2008-01-25 09:40:00
RefleksjaCiągle ktoś mnie pyta dlaczego decyduje się na samotne chodzenie po górach. I ciągle nie znajduję u pytających zrozumienia mych wyborów. Bardzo elegancko ujął to Reinhold Meissner, mówiąc: "Prawdziwa przygoda zaczyna się tam, gdzie człowiek zdany jest tylko na samego siebie". Myślę, że dla mnie jest to coś więcej niż przygoda. Podróż w głąb samego siebie?
2007-05-13
Pokaż komentarze (0)
MyślDobre chęci połączone z głupotą i ignorancją tworzą śmiertelną mieszankę
2007-05-13
Pokaż komentarze (0)
PytanieOstatnio ktoś zapytał mnie, co dla mnie oznacza być wolnym? Coż, bycie wolnym to:
  • Możliwość życia według własnych przekonań o ile nie zmusza to innych do zmiany ich własnych przekonań.
  • Możliwość swobodnego wypowiadanie się i decydowanie o swoim losie.
  • Odpowiadanie za swoje czyny i ponoszenie wszelkich ich konsekwencji.
Ktoś kiedyś zaś powiedział o wolności tak: jeśli naprawdę chcesz być wolny, to nie możesz posiadać niczego (również i nikogo), czego utrata sprawiłaby, że jesteś nieszczęśliwy.
2007-04-21
Pokaż komentarze (3) ostatni wpis: 2007-06-20 17:18:30
PytanieCzego się boisz?

Czasem nachodzi mnie takie pytanie, gdy biegam pod wieczór po lesie. Nie boję się niczego co realne, ale tego co podsuwa mi moja świadomość. I nie ma znaczenia na ile głupie są to lęki. Zresztą określenie "boje się" jest tutaj na wyrost, ale z pewnością są chwile gdy czuje się nieswojo. I tak się zastanawiam, co sprawia, że za dnia las jest piękny a w nocy wielu boi się do niego zbliżyć? Las wciąż jest lasem. To światła brakuje, przez co nie widzimy "tego" a wówczas wyobraźnia podsuwa nam różne pomysły czym "to" może być.
2007-04-20
Pokaż komentarze (0)
PytanieCzasem, gdy zastanawiam się kim jestem, co zrobiłem i co chcę jeszcze zrobić, dociera do mnie, że w kontekście Wszechświata jesteśmy tylko nieistotnym wydarzeniem. Skąd więc w nas ta przemożna chęć ,,bycia kimś''? Poświęcamy tę niewiarygodnie krótką chwilę na rzecz walki o to by sprostać wymaganiom innych. Po co?
2007-02-01
Pokaż komentarze (4) ostatni wpis: 2007-03-07 00:00:43
PytanieCzy dając komuś coś, co nie jest już nam potrzebne rzeczywiście dajemy, czy raczej się pozbywamy?
2007-01-31
Pokaż komentarze (0)
Refleksja,,Dużo'' jest pojęciem względnym. Żebrak oddający swoją całą dzienną jałmużnę daje więcej niż milioner oddający cały swój miesięczny zysk.
2007-01-31
Pokaż komentarze (3) ostatni wpis: 2007-02-21 13:52:27
PytanieSkąd w ludziach jest tyle nienawiści? Dlaczego niektórzy nie potrafią wybaczyć? Co im daje ,,zemsta po latach''?!
2007-01-30
Pokaż komentarze (0)
RefleksjaCzasem trzeba być jak orzeszek - chronić to co w nas najlepsze za skorupką. Nie na wszystko mamy wpływ, nie wszystko możemy zmienić - niech więc to co złe pozostanie na zewnątrz nas...
2007-01-30
Pokaż komentarze (0)
MyślNienawidzę robić czegoś tylko dlatego, że ,,tak wypada''. Czasem musze. Ale tego nienawidzę!
2007-01-21
Pokaż komentarze (0)
MyślNienawidzę nie móc robić czegoś tylko dlatego, że ,,tak nie wypada'' albo ,,bo tak się nie robi''. Zwykle się tym nie przejmuję i robię swoje.
2007-01-21
Pokaż komentarze (1) ostatni wpis: 2007-01-22 12:05:10


Komentarze różne

Name:
e-mail:
Data:
Piotrze, nie wiem dlaczego ale twoje pytania wywołały we mnie smutek .... może dlatego że tak często sama stoje przed takimi dylematami. Mogę tobie powiedzieć, że pozostawanie wiernym swoim przekonaniom, które mają silne podłoże moralne, które są istotą i tajemnicą danego człowieka(często dla niego samego) wymaga nie lada odwagi wiary i może Ciebie zdziwi ale i miłości. Każdy z nas ma swoje powołanie i nosi je w sercu, czasami spotykamy na swojej drodze różnych ludzi i takich przy których nasza dusza śpiewa i takich którzy stawiają nam wymagania, ultimata ... trudne, często nas niszczące lub powodujące że zaczynamy błądzić. Myślę, że każdy z nas ma w sobie ukrytą odpowiedź, w swoim sercu co jest dla niego najwłaściwsze i najlepsze ale żeby się o tym przekonać trzeba to udowodnić, nie wolno siebie zdradzać i zagłuszać tym co inny uważają za słuszne ponieważ żaden człowiek nie jest Bogiem i żaden nie zna przyszłości. Może to banalne ale w bardzo trudnych chwilach gdy w naszym życiu coś zmierza w bardzo złą stronę lub gdy jesteśmy świadkami tragedii bliskiej nam osoby pomaga nam wyłącznie wiara i miłość w naszym sercu, gdy je mamy nic nie jest w stanie nas złamać czy załamać. Wszystkie twoje pytania "dlaczego" tak się dzieje, dlaczego ludzie są tacy a nie inni .... oni wszyscy poszukują uczucia spokoju i ukojenia. Niestety osiagają je tylko wtedy gdy im się wydaje, że wszystko idzie po ich myśli, gdy manewrują innymi ludżmi i mają wpływ na ich decyzje .... wszystko po to żeby czuć się bezpiecznie. Czasami robią to pod szczytnymi słowami "bo tak należy" .... . Takie życie, wystawia nas na próby, bo tylko Ci którzy mają wystarczająco wiary i siły w sobie, są w stanie postępować zgodnie z własnym człowieczeństwem. Słabi ulegają, często po latach zrozumiawszy właśnie swoją słabość. Wierzę Piotrze, że odnajdziesz w sobie to czego szukasz, wierzę w twoją siłę, nie fizyczną ale duchową, nie na darmo nazywasz się Piotr. Josefin
Name:
e-mail:
Data:
drążcie własne wnętrze, a znajdziecie w nim wszystko ;)
Name:
e-mail:
Data:
A ja polecam Fight Club :-) Na podstawie tego filmu można zadać co najmniej kilkanaście pytań, które też mogłyby solidnie wykręcić wnętrznosci..


Komentarz

Name:
e-mail: